%20
Yeni
Kintsugi Tomas Navarro

KintsugiMutluluğu bulmak için kusurlarınızı kucaklayın

Tomas Navarro Salon Yayınları
Yayınevinin tüm kitapları %20 indirimli
Liste Fiyatı : 29,00TL
İndirimli Fiyat : 23,20TL
%20 indirimli
İndirimli Fiyat : 23,20 TL
Sepete Ekle
Kintsugi
Kintsugi Mutluluğu bulmak için kusurlarınızı kucaklayın
Salon Yayınları
23.20
<p>Kintsugi (Altın Doğrama) kırılmış olanı tamir eden antik Japon sanatıdır. Bir seramik parça kırıldığında, Kintsugi ustaları onu altın ile tamir eder. Yeniden yapılandırmayı oldukça görünür bırakır çünkü onlar için yeniden oluşturulan bir parça kırılganlığın, güzelliğin ve gücün bir sembolüdür. Chojiro 16. yüzyılda bilinen ilk Kintsugi ustasıdır ve Sokei ilk öğrencisidir.</p> <p><br />Bu hikâye Chojiro’nun atölyesinde yeniden ayağa kalkılabileceğini anlatıyor. Seramikler kırılgan, güçlü ve güzeldir aynı zamanda insanlar gibi. Sadece hayatımız parçalanabilir ama nasıl yapılacağını bilirseniz, hayatınızı iyileştirebilirsiniz. Bu kitapta duygusal yaraları iyileştirmek, kırıldıktan sonra onarabilmek için bir yöntemin ayrıntılarını sunuyorum. Sıkıntıların yaşamımızdaki rolünü, sıkıntıya nasıl tepki gösterdiğimizi, yaşamımız ve sağlığımız için sonuçlarının ne olduğunu anlamak ile başlayacağız. Kitabın ikinci bölümünde, psikolojinin en titiz ve değerli katkılarının bir ürünü olan basit ve etkili bir yöntem ile aynı zamanda yirmi yıllık deneyime sahip insanın yaşamını onarma sanatının nelerden oluştuğunu anlatıyorum. Hayatlarını onarmak, duygusal yaralarını iyileştirmek ve izlerini süslemek zorunda kaldılar. Son olarak üçüncü bölümde, hayatın kendisi kadar doğru hikayeleri paylaşıyorum. Her bölüm hikâye ile başlıyor. Bunu takiben bu durumla başa çıkmak için ana sorunları ve kaynakları açıklıyorum. Gördüğünüz her bir resim için, üzerinde çalıştığımız yöntemi uygulayarak; uyguladığım süreci, uygulamanın ayrıntılarını pratik bir şekilde verdiğimi göreceksiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda okuduğunuz şeyi kendiniz de uygulayabilirsiniz. Kitap boyunca mesleki pratiğimde karşılaştığım farklı durumları anlatıyorum. Hepsi gerçek vakalar ve ne yazık ki hepsi çok yaygın. Hepsini derlemeye ve sizinle paylaşmaya karar verdim. Böylece kendinizi böyle bir pozisyonda bulursanız, bu durumu yaşıyorsanız veya hayatını tamir etmesi gereken birine yardım etmek istiyorsanız, burada size yol göstermek ve ilham vermek için bir rehber var.</p>
 • Açıklama
  • Kintsugi (Altın Doğrama) kırılmış olanı tamir eden antik Japon sanatıdır. Bir seramik parça kırıldığında, Kintsugi ustaları onu altın ile tamir eder. Yeniden yapılandırmayı oldukça görünür bırakır çünkü onlar için yeniden oluşturulan bir parça kırılganlığın, güzelliğin ve gücün bir sembolüdür. Chojiro 16. yüzyılda bilinen ilk Kintsugi ustasıdır ve Sokei ilk öğrencisidir.


   Bu hikâye Chojiro’nun atölyesinde yeniden ayağa kalkılabileceğini anlatıyor. Seramikler kırılgan, güçlü ve güzeldir aynı zamanda insanlar gibi. Sadece hayatımız parçalanabilir ama nasıl yapılacağını bilirseniz, hayatınızı iyileştirebilirsiniz. Bu kitapta duygusal yaraları iyileştirmek, kırıldıktan sonra onarabilmek için bir yöntemin ayrıntılarını sunuyorum. Sıkıntıların yaşamımızdaki rolünü, sıkıntıya nasıl tepki gösterdiğimizi, yaşamımız ve sağlığımız için sonuçlarının ne olduğunu anlamak ile başlayacağız. Kitabın ikinci bölümünde, psikolojinin en titiz ve değerli katkılarının bir ürünü olan basit ve etkili bir yöntem ile aynı zamanda yirmi yıllık deneyime sahip insanın yaşamını onarma sanatının nelerden oluştuğunu anlatıyorum. Hayatlarını onarmak, duygusal yaralarını iyileştirmek ve izlerini süslemek zorunda kaldılar. Son olarak üçüncü bölümde, hayatın kendisi kadar doğru hikayeleri paylaşıyorum. Her bölüm hikâye ile başlıyor. Bunu takiben bu durumla başa çıkmak için ana sorunları ve kaynakları açıklıyorum. Gördüğünüz her bir resim için, üzerinde çalıştığımız yöntemi uygulayarak; uyguladığım süreci, uygulamanın ayrıntılarını pratik bir şekilde verdiğimi göreceksiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda okuduğunuz şeyi kendiniz de uygulayabilirsiniz. Kitap boyunca mesleki pratiğimde karşılaştığım farklı durumları anlatıyorum. Hepsi gerçek vakalar ve ne yazık ki hepsi çok yaygın. Hepsini derlemeye ve sizinle paylaşmaya karar verdim. Böylece kendinizi böyle bir pozisyonda bulursanız, bu durumu yaşıyorsanız veya hayatını tamir etmesi gereken birine yardım etmek istiyorsanız, burada size yol göstermek ve ilham vermek için bir rehber var.

   Stok Kodu
   :
   9786057879202
   Boyut
   :
   135 x 210
   Sayfa Sayısı
   :
   320
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   Haziran 2020
   Çeviren
   :
   Tutku Petek
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Dili
   :
   Türkçe
   Orijinal Adı
   :
   Kintsugi
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat