Yeni
Ay'da İlk İnsan %35 indirimli James R. Hansen

Ay'da İlk İnsanNeil A. Armstrong’un Hayatı

Liste Fiyatı : 59,00TL
İndirimli Fiyat : 59,00 TL
Sepete Ekle
Ay'da İlk İnsan
Ay'da İlk İnsan Neil A. Armstrong’un Hayatı
Salon Yayınları
59.00
<p>ŞİMDİ UNIVERSAL STÜDYOLARINDAN SİNEMALARDA: BAŞROLDE <strong>RYAN GOSLING</strong> VE <strong>CLAIRE FOY!</strong></p> <p> </p> <p><strong>20 TEMMUZ 1969’da </strong>tüm dünya otuz sekiz yaşındaki Amerikalı astronot Neil A. Armstrong’un Ay’ın yüzeyine adım atan ilk insan oluşunu izledi. Belki de insanlık tarihi boyunca hiçbir söz o tarihi anda söylenen birkaç kelime kadar ünlü olmadı. Bu önemli biyografi, Ay’da İlk İnsan’ın karışık mirasını hem astronot hem de bir insan olarak ele alıyor.</p> <p> </p> <p>“Hansen, Armstrong destanını Amerika’nın Uzay Çağı’na girişinin tarihsel arka planı ile uzmanca birleştirmiş. Harika bir kitap.”</p> <p><strong>-KAPTAN JAMES A. LOVELL</strong>, APOLLO 13 KUMANDANI</p> <p> </p> <p>“Armstrong’u yaşadığı koşullar altında anlamak, zamanımızın büyük gerçeğini görmektir… Astronotun ilgi çekici ve nüanslı bir portresi.”</p> <p><strong>-JAMES TOBIN</strong>, <em>CHICAGO TRIBUNE</em></p> <p><em> </em></p> <p>“Pek çoğumuz uzun zamandır bunun gibi bir kitabı bekliyorduk ve beklememize de değdi… Bu kitap Neil Armstrong’u tanımlayan biyografi olarak kalacak.”</p> <p><strong>-TOM D. CROUCH</strong>, SMITHSONIAN KURUMU, ULUSAL HAVA VE UZAY MÜZESİ, HAVACILIK, KIDEMLİ KÜRATÖR</p> <p> </p> <p>“Çığır açan araştırmalarla, taze anekdotlarla ve tarafsız analizlerle parlayan yetkili bir biyografi… Hansen az konuşan fakat Orta batılı dürüstlüğü gökyüzü kadar yüksek olan uzay kahramanı esrarengiz Armstrong’un şifrelerini çözdüğü için ödül almalı.”</p> <p><strong>-DOUGLAS BRINKLEY</strong>, <em>THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW</em></p> <p><em> </em></p> <p><strong>JAMES R. HANSEN</strong> Auburn Üniversitesi’nden emekli bir tarih profesörüdür. NASA’nın eski tarihçisi olan Hansen Havacılık Tarihi ile ilgili on bir kitabın yazarıdır. Auburn, Alabama’da yaşar.</p> <p> </p> <p> </p>
 • Açıklama
  • ŞİMDİ UNIVERSAL STÜDYOLARINDAN SİNEMALARDA: BAŞROLDE RYAN GOSLING VE CLAIRE FOY!

    

   20 TEMMUZ 1969’da tüm dünya otuz sekiz yaşındaki Amerikalı astronot Neil A. Armstrong’un Ay’ın yüzeyine adım atan ilk insan oluşunu izledi. Belki de insanlık tarihi boyunca hiçbir söz o tarihi anda söylenen birkaç kelime kadar ünlü olmadı. Bu önemli biyografi, Ay’da İlk İnsan’ın karışık mirasını hem astronot hem de bir insan olarak ele alıyor.

    

   “Hansen, Armstrong destanını Amerika’nın Uzay Çağı’na girişinin tarihsel arka planı ile uzmanca birleştirmiş. Harika bir kitap.”

   -KAPTAN JAMES A. LOVELL, APOLLO 13 KUMANDANI

    

   “Armstrong’u yaşadığı koşullar altında anlamak, zamanımızın büyük gerçeğini görmektir… Astronotun ilgi çekici ve nüanslı bir portresi.”

   -JAMES TOBIN, CHICAGO TRIBUNE

    

   “Pek çoğumuz uzun zamandır bunun gibi bir kitabı bekliyorduk ve beklememize de değdi… Bu kitap Neil Armstrong’u tanımlayan biyografi olarak kalacak.”

   -TOM D. CROUCH, SMITHSONIAN KURUMU, ULUSAL HAVA VE UZAY MÜZESİ, HAVACILIK, KIDEMLİ KÜRATÖR

    

   “Çığır açan araştırmalarla, taze anekdotlarla ve tarafsız analizlerle parlayan yetkili bir biyografi… Hansen az konuşan fakat Orta batılı dürüstlüğü gökyüzü kadar yüksek olan uzay kahramanı esrarengiz Armstrong’un şifrelerini çözdüğü için ödül almalı.”

   -DOUGLAS BRINKLEY, THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

    

   JAMES R. HANSEN Auburn Üniversitesi’nden emekli bir tarih profesörüdür. NASA’nın eski tarihçisi olan Hansen Havacılık Tarihi ile ilgili on bir kitabın yazarıdır. Auburn, Alabama’da yaşar.

    

    

   Stok Kodu
   :
   9786059530781
   Boyut
   :
   15,5X23
   Sayfa Sayısı
   :
   480
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2018
   Çeviren
   :
   Derya Dinç
   Kapak Türü
   :
   Karton kapak
   Kağıt Türü
   :
   Kitap kağıdı
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat